Haber

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yurt dışından rekor katılım Almanya’dan geldi

Türkiye’de seçim rüzgarları esmeye devam ediyor.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci celseye bırakılmasının ardından çalışmalar yeniden başladı.

Gurbetçiler sandık başında. Tüm dünyanın gözü Türkiye’de…

Yurt dışı temsilciliklerinde 20 Mayıs’ta başlayan 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy verme süreci, 24 Mayıs’ın prestijiyle tamamlandı.

Rekor oy kullanıldı

Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı’nı seçmek için sandık başına giden 1 milyon 900 bini aşkın seçmen yurt dışında ve gümrük kapılarında oy kullanarak rekor kırdı.

Almanya en yüksek oyu aldı

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Köksal Kuş, “Yurt dışı temsilciliklerimizde oy kullanma süreci sona erdi. Yeni rekorla yurt dışındaki vatandaşlarımız oyunu kullandı. Vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 56’sı hem dış temsilciliklerde hem de gümrüklerde sandığa gitti. İyi bir katılım oldu. “söz konusu.

“Yurtdışındaki vatandaşlarımız vatani görevlerini yerine getirdiler”

Türkiye’de önümüzdeki Pazar günü yapılacak seçimlere rekor katılım bekleniyor.

AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi (YSKM) Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Muhammet Fatih Toprak, “Yurtdışındaki vatandaşlar görevlerini yerine getiriyor”konuşurken şunları söyledi:

Türkiye’de Pazar günü yapılacak seçimler için tüm vatandaşlarımızı ve seçmenlerimizi sandık başına gitmeye davet ediyoruz. Yurt dışındaki vatandaşlarımız vatani görevini yaptı. Ülkeye borçlarını ödediler. Sırada Türkiye var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu