Haber

Dükkandaki kıyma makinesine yuva yapan kuşun yavruları oldu

İZMİT’te 1,5 ay önce ev eşyası satan bir dükkana giren üvey kişi, reyonda sergilenen kıyma makinesinin üzerine yuva yaptı. Mağaza görevlisi Rahmi Kaptan, kuşlar yuvadan uçuncaya kadar dükkânda ağırlanacaklarını belirterek, “Anneleri her gün gelip üzerlerine yumurtluyor, koruyor, besliyor. Yavaş yavaş büyümeye başladılar. buradan uçup gidene kadar onları misafir etmeye devam edeceğiz.”

İzmit’in Ömerağa Mahallesi’nde İstiklal Caddesi üzerinde yaklaşık 1.5 ay önce ev eşyası satan bir dükkana giren üvey evlat, reyonda bulunan kıyma makinesine yuva yaptı. Kuşun yumurtladığını gören dükkan çalışanları, yuvayı bozmadan kuşa yem vermeye başladı. Mağaza çalışanları tarafından düzenli olarak mama ve su bırakılarak beslenen üveyik kuşunun yaklaşık 10 gün önce 2 yavrusu oldu. Mağaza çalışanları bu kez civcivleri beslemeye devam ederken, gündüzleri dükkândan dışarı çıkan anne üvey baba yavrularına bakmak için periyodik olarak dükkâna geri dönüyor.

Reyondaki kıyma makinesinin kuş yuvası olduğunu söyleyen mağaza çalışanı Rahmi Kaptan, “Kuşlarımız 1,5 ay önce dükkânımıza girdi ve yuva yaptı. O günden beri kendisini burada misafir ediyoruz. Yaklaşık 10 gün önce de kıyma makinesini burada misafir etti. iki yavru.yumurtadan çıktı.anneleri her gün üzerlerine yatıp onları koruyor ve besliyorlar.yavaş büyümeye başladılar.buradan uçuncaya kadar misafir etmeye devam edeceğiz.bu kuşlar buradan gidene kadar bu kıyma makinesi onların yuvası olacak , satmayacağız” dedi. Kuşları hep merak ettiğini ve onlara sorular sorduğunu belirten kaptan, “Çok güzel, böyle bir olaya şahit olduğumuz için çok mutluyuz. Kuşumuz bazen müşterilerden ürküp mağazanın içinde uçuyor. Müşteriler tepki gösteriyor çünkü bir Dışarıdan kuş geldi ama o kuş burada yaşıyor” dedi. .

haber-toroslar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu