Haber

Ankara’da siyasi gündem alev alev! CHP’den İYİ Parti’ye 5+1 teklifi gitti

Seçimler için geri sayım sürerken YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olduklarını belirterek masadan ayrılması gündeme bomba gibi düştü.

Akşener’in masadan ayrılmasının ardından gözler şimdi yeni süreçte… Peki bundan sonra ne olacak? Ankara kulislerinden son bilgileri aktaran CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, “Uzlaşma ihtimali var. Şu anda Ankara’da kulis çok hareketli ve taraflar arasında teklif alışverişi var. Yapabilirim” dedi. iki partinin de kurmayları sabaha kadar uyumadı diyorlar.Çalışmalar devam ediyor.Çalışmalar devam ediyor.Şimdi UYGUN Partiden taraflar net bir cevap vermediği için iş bitti diyemem. çözüldü” dedi.

CHP’DEN YETER PARTİSİNE TEKLİF

Sözlerine devam eden Canova, CHP’den ÂLÂ Partisi’ne teklif geldiğini belirterek, “Dün geceden beri trafik yoğun. ittifak içinde birden çok adayla seçime gidelim. İkinci tipte muhalefet adayına takviye verelim” dedi.

ADAY BUGÜN AÇIKLANACAK

Öte yandan bugün saat 14.00’te Akşener olmadan buluşacak 5 lider, cumhurbaşkanı adayını ve geçiş süreci yol haritasını açıklayacak. Cumhurbaşkanlığı adayının, ittifakın “en yaşlı lideri” olduğu gerekçesiyle Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından Saadet Partisi Genel Merkezi önünde açıklanması bekleniyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu, adaylığının açıklanmasının ardından CHP Genel Merkezi’ne geçecek. Ayrıca cumhurbaşkanı adayının ittifakın yol haritasını da açıklaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu